آدرس ثروتمندترین افراد دنیا کره جنوبی بیمارستان

آدرس: ثروتمندترین افراد دنیا کره جنوبی بیمارستان الکترونیک ثروتمندان سامسونگ Samsung سرگرمی خوابیدن ثروتمند کمپانی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی در جریان اصلاحات نگرانی‌هایی در باب نارضایتی مردم وجود دارد / عارف

رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان گفت: به فکر راه اندازی نهضت پاسخ گویی در دانشگاه‌ها باشیم. مسئولین باید پاسخگوی مردم باشند.

در جریان اصلاحات نگرانی‌هایی در باب نارضایتی مردم وجود دارد / عارف

عارف: در جریان اصلاحات نگرانی هایی در باب نارضایتی مردم وجود دارد

عبارات مهم : انجمن

رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان گفت: به فکر راه اندازی نهضت پاسخ گویی در دانشگاه ها باشیم. مسئولین باید پاسخگوی مردم باشند.

به گزارش ایسنا، محمدرضا عارف طی سخنانی در کنگره انجمن مدرسین دانشگاه ها اظهار کرد: این انجمن هم یک انجمن علمی و هم یک حزب فعال است.

در جریان اصلاحات نگرانی‌هایی در باب نارضایتی مردم وجود دارد / عارف

وی در ادامه با اشاره به پیروزی مقاومت در مبارزه با داعش گفت: باید به دولت های مسلمان منطقه جهت ریشه کن شدن داعش تبریک بگوییم؛ باید از برادر ارزشمندمان قاسم سلیمانی هم تقدیر کنیم که تدابیر ایشان در منطقه زبانزد همه است.

عارف سپس تصریح کرد: همچنین باید به عزیزانمان در کرمانشاه تسلیت گفته و جهت سلامتی بازماندگان دعا کنیم. از همکاری مسئولین و مردم و همچنین حضور ارزشمند مقام معظم رهبری که روحیه خوبی به آسیب دیدگان و مسئولین داد تقدیر می کنیم.

رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان گفت: به فکر راه اندازی نهضت پاسخ گویی در دانشگاه‌ها باشیم. مسئولین باید پاسخگوی مردم باشند.

وی گفت: اتفاق زلزله کرمانشاه زلزله بدی بود ولی لطف خدا را هم می بینیم؛ آیا که اگر صبح بود تلفات دانش آموزان را داشتیم یا اگر پیش لرزه نیامده بود تلفات بیش تر می شد. بااهمیت ترین مسئله در زلزله بحث مدیریت بحران هست. مدیریت جزیره ای آفت بزرگی جهت این شرایط هست. در زلزله هایی مثل بم هم آفت همین مدیریت بحران بود.

این نماینده مجلس گفت: در دولت اصلاحات بویژه در جهت جهت گیری های سیاسی که داشتیم جهت مدیریت بحران هابرنامه های خوبی پیش رو داشتیم که سال ها بعد کنار گذاشته شد.

وی به همین جهت ادامه داد: بعد از زلزله بم تصمیم های خوبی جهت وحدت فرماندهی گرفته شد که بعد از دولت اصلاحات کنار گذاشته شد. حالا جهت زلزله اخیر کارگروهی در فراکسیون امید تشکیل داده و مسئولیت هایی به آن دادیم. یکی از این مسئولیت ها بررسی اوضاع اتفاق رخ داده بود. بحث اسکان بازماندگان و ترمیم و بازسازی نیز ازجمله دیگر موضوعاتی است که در این کارگروه بررسی می شود.

در جریان اصلاحات نگرانی‌هایی در باب نارضایتی مردم وجود دارد / عارف

عارف خاطرنشان کرد: در دوسال اخیر گفته می شود فراکسیون امید چه کارها کرده هست. ما تلاش کردیم در فراکسیون امید به جد دنبال کارهای زلزله بدون رسانه ای کردنش باشیم.

وی با بیان اینکه چالش پاسخ گویی همواره یک چالش جدی بوده است گفت: در اداره پرسشها کشور مردم پیشتاز هستند؛ ولی هنگامی که وقت پاسخ گویی مسئولین باشد آن ها کم می آورند. ما این عنوان را در دولت اصلاحات پیگیری کردیم که عمرش تمام شد. مسئولین باید پاسخ گوی مردم باشند و ما دانشگاهیان باید به آن بپردازیم.

رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان گفت: به فکر راه اندازی نهضت پاسخ گویی در دانشگاه‌ها باشیم. مسئولین باید پاسخگوی مردم باشند.

عارف گفت: شاید مورد نیاز است در دانشگاه ها نهضت مطالبه گری راه بندازیم. جای این نهضت هم در دانشگاه ها هست. متاسفانه آن هایی که شناختی از دانشگاه ها ندارند از سکوت و بی انگیزگی دانشگاه ها خوشحال هستند.

خواهش من این است که این انجمن به چالش سکوت دانشگاه بپردازد. ما در این راستا مصوباتی هم داشته ایم که چون باور به اجرا وجود ندارد عملی نمی شود.

در جریان اصلاحات نگرانی‌هایی در باب نارضایتی مردم وجود دارد / عارف

وی یادآور شد: ما عقیده داریم دانشگاه باید میدان دار تحولات اساسی کشور باشد. در هشت دهه گذشته بویژه اوج مبارزات مردمی که از دهه چهل شروع شد سراغ نداریم که دانشگاه میدان دار تحولات نباشد. دولت باید از نظرات مشورتی نخبگان دانشگاهی استفاده کند این در حالی است که این رابطه کاملا قطع است.

رئیس فراکسیون امید گفت: برنامه های مهمی الان در کشور وجود دارد. در رابطه با اجرایی شدن این برنامه ها دانشگاهیان باید کمک کنند. ما جزو نخستین کشورهایی بودیم که عملکرد چشم انداز داشتیم. الان کجاییم؟ باعث خیر جهت سایر کشورهای منطقه شدیم چراکه بعد از ما از ما جلو زدند. ما معتقدیم از برنامه سوم دیگر برنامه خاصی نداشتیم. واقعا چه قدر به برنامه ها و سندهای اوج دستی که داشتیم عمل کردیم.

وی با اشاره به روش اصلاح طلبان جهت تشکیل شورای عالی سیاستگذاری ادامه داد: ما رویکردی بر اساس خرد جمعی در دهه نود اتخاذکردیم و در انتخابات های ۹۲، ۹۴و ۹۶ جلو رفتیم. حالا باید به مردم جهت کار بزرگی که در ۹۴ در پایتخت کشور عزیزمان ایران کردند پاسخ دهیم. دولت هم موظف است گام های ماثر و جدی جهت اجرایی شدن برنامه هایش انجام دهد. ما نمی خواهیم دولت که چند ماه از عمرش گذشته را نقد کنیم ولی در جریان اصلاحات نگرانی هایی در باب نارضایتی مردم وجود دارد. مردم انصافا سنگ تمام گذاشتند و در انتخابات شوراهای شهر و دِه شرکت کردند؛ این همکاری ها مسئولیت سنگینی بر دوش ما می گذارد.

عارف سپس گفت: نباید کسی از اعضای شورا فکر کند وظیفه اصلاحات حمایت از او بوده و حالا که در شورا است رابطه اش را با این جریان و مردم قطع کند. فراکسیون امید و شورای شهرها باید تلاش بیشتری کنند.

وی خاطرنشان کرد: به حواشی نپردازیم، رقیب به حواشی علاقه دارند. در گام دوم به جریان اصلاحات حمله شد. در گام سوم با ۵۰ لیست جعلی که وجود داشت درخواست کردند ما را از درون متلاشی کنند و هجمه ها به سمت مردم رفت که ای مردم شما اشتباه گزینش کردید.

عارف همچنین گفت: چون باورمان اصلاح امور و جایگاه مردم بوده است.

بزرگترین سرمایه ما اعتماد مردم بوده هست. باید در عمل این اعتماد را تایید کنیم. فراکسیون امید موظف است به مردم خدمت کند. باید کارنامه خوبی در مجلس، دولت و شوراها داشته باشیم که در گام بعدی که در ۹۸ است دوباره مردم به اعتماد کنند. در حال حاضر بیان موضوعاتی مثل انتخابات های ۹۸ و ۱۴۰۰ پرسشها حاشیه ای هست، در حالی که الان وظیفه ما خدمت به مردم است.

وی در آخر با اشاره به نقش انجمن مدرسین دانشگاه ها گفت: این تشکل در دهه نود و انتخابات گذشته نقش کلیدی داشته که امیدواریم در ادامه مسیر هم ما را یاری کنند. الان ارزیابی ها و آسیب شناسی هایی در شورای عالی شده است هست. به جز احزاب رسمی از حدود ۶۰ نفر نظر سنجی شده است که بتوانیم با گام های موثرتری پیش برویم.

واژه های کلیدی: انجمن | زلزله | برنامه | برنامه | دانشگاه | دانشگاه | انتخابات | انتخابات شوراها

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz